Cięcie i wiercenie betonu techniką diamentową

Porady z zakresu techniki diamentowej

W tym miejscu znajdziesz informacje na temat wykorzystania techniki diamentowej do cięcia i wiercenia w betonie. Jesteśmy przekonani, że przekazana wiedza będzie dla Ciebie pomocna i rozwieje wszelkie pytania.

Kontakt ze specjalistą

Dariusz Wierzba
właściciel firmy

Poszerzanie otworu w ścianie nośnej

Poszerzanie otworu w ścianie nośnej

W trakcie remontu lub przebudowy budynku często zachodzi konieczność poszerzenia istniejącego otworu okiennego lub drzwiowego. O ile przy ścianach działowych nie ma z tym większego problemu, o tyle wykonanie otworu w ścianie nośnej wymaga zapoznania się z przepisami prawa budowlanego i zastosowania bezpiecznej metody pracy.

Czytaj więcej ➡️
Wykucie otworu w ścianie nośnej - pozwolenie czy zgłoszenie?

Wykucie otworu w ścianie nośnej – pozwolenie czy zgłoszenie?

Ściany nośne przenoszą obciążenia ze ścian z wyższych kondygnacji, stropów i dachu na części budynku znajdujące się pod nimi i fundamenty. Ingerencja w ścianę nośną stanowi więc naruszenie konstrukcji i może zagrażać stabilności budynku. Niemniej z uwagi na uproszczenie procedur związanych z pracami budowlanymi i remontowymi rodzi się pytanie, czy wykucie otworu w ścianie nośnej wymaga pozwolenia, czy wystarczy zgłoszenie.

Czytaj więcej ➡️
Co to jest wiertnica diamentowa i do czego jest wykorzystywana?

Co to jest wiertnica diamentowa i do czego jest wykorzystywana?

Wiertnica diamentowa to narzędzie przystosowane do pracy z twardymi materiałami, np. betonem, żelbetem, kamieniem, cegłą, materiałach ogniotrwałych. Dzięki zastosowaniu otwornic z nasypem diamentowym prace przebiegają szybko i bezpiecznie, a wykonany otwór nie wymaga dalszej obróbki. Jak działa takie urządzenie i do czego można je wykorzystać?

Czytaj więcej ➡️

Kontakt

Wciąż potrzebujesz pomocy w zakresie techniki diamentowej? Zapraszamy do kontaktu – pomożemy!

Kontakt ze specjalistą

Dariusz Wierzba
właściciel firmy