Wiercenie w betonie techniką diamentową

Precyzyjne wiercenie w betonie techniką diamentową na mokro umożliwia stworzenie przestrzeni pod różnego rodzaju instalacje (elektryczne, sanitarne, wentylacyjne, itd.). Jeśli interesuje Cię wiercenie otworów w betonie przez profesjonalną firmę gwarantującą bezpieczeństwo oraz najwyższą jakość usług, to zapraszamy do kontaktu z nami.

Kontakt ze specjalistą

Dariusz Wierzba
właściciel firmy

Oferta na odwierty w betonie

Oferujemy precyzyjne wiercenie w betonie i żelbecie przy użyciu techniki diamentowej na mokro.

Wykonujemy wiercenie w betonie, jak i wiercenie w żelbetonie (lekko, średnio i grubo zbrojonym), cegle i innych materiałach specjalistycznymi wiertnicami marki HILTI, umożliwiającymi wykonanie otworów od 12 mm do 1350 mm, w pionie, w poziomie oraz pod kątem.

Usługi świadczymy na terenie całej Polski, a także i za jej granicami.

Mamy doświadczenie, wiedzę i profesjonalne narzędzia diamentowe, dzięki czemu jesteśmy w stanie wykonać odwiert w betonie o dowolnej średnicy i długości, bez drgań i bez pyłu.

Specjalizujemy się w wierceniu głębokich otworów przekraczających nawet 6 m, co stanowi rzadkość na rynku.

Zalety wiercenia w betonie techniką diamentową

 • Wysoka precyzja

  Rozwiązanie to zapewnia także wyjątkową precyzję i znacząco usprawnia prace. Zastosowanie wiertnicy pozwala na uzyskanie gładkich powierzchni ścian otworów, które nie wymagają dalszej obróbki.

 • Oszczędność czasu 

  Rezygnacja z tradycyjnego kucia na rzecz techniki diamentowej przekłada się na znaczne skrócenie czasu realizacji odwiertu. Wiercenie betonu z wykorzystaniem techniki diamentowej wyróżnia szybkość i zdecydowanie wyższa jakość odwiertu w porównaniu z tradycyjnymi metodami.

 • Brak pyłu

  Wiercenie betonu przeprowadzamy przy użyciu sprzętu wyposażonego w specjalny system chłodzenia, który pozwala nam na ciągłą pracę na maksymalnych obciążeniach. Dzięki temu z kolei możemy prowadzić działania bezpyłowo (na mokro).

 • Redukcja hałasu

  Technika diamentowa, w porównaniu do innych technik wiercenia betonu, pozwala na znaczące obniżenie poziom hałasu towarzyszącego pracom.

 • Wyeliminowanie drgań

  Wiercenie otworów w betonie metodą techniki diamentowej ogranicza do zera drgania, które mogłyby zagrozić stabilność konstrukcji.

 • Bezpieczeństwo konstrukcji

  Wiercenie otworów w betonie za pomocą najnowocześniejszych metod i urządzeń nie narusza struktury nośnej ściany, ani stropu. Znakomicie sprawdza się w przypadku wszelkich prac wykończeniowych.

 • Bezpieczeństwo pracowników

  Wykorzystanie sprawdzonego mechanizmu pozwala dostosować optymalną prędkość wiertła do konstrukcji, w którym zostanie wykonany odwiert. Dzięki temu wiercenie otworów w betonie jest bezpieczne zarówno dla budynku, jak i operatora sprzętu.

Usługi wiercenia w betonie - dla kogo?

Usługi wiercenia w betonie techniką diamentową skierowane są do różnych grup klientów. Wśród kontrahentów dla których wykonujemy otwory w betonie są przede wszystkim firmy budowlane oraz klienci indywidualni z Polski i z zagranicy. 

Technika diamentowa jest szeroko wykorzystywana w branży budowlanej, a w szczególności przy świadczeniu usług wiercenia w betonie. Jej charakterystyka sprawia, że stosuje się ją do prac, takich jak:

 • wiercenie otworów przelotowych pod kanalizacje i wentylacje, jak i pod koryta z przewodami elektrycznymi,
 • odwiercanie rdzeni pod badanie jakości betonu,
 • odwierty pod kotwy i pręty zbrojeniowe.

Jak przebiega proces realizacji usługi?

Proces realizacji usługi wiercenia betonu i żelbetu w naszej firmie, od pierwszego kontaktu telefonicznego po wystawienie faktury, jest skrupulatnie zaplanowany, aby zapewnić klientom wysoką jakość obsługi oraz efektywne wykonanie zleconych prac.

1.

Kontakt telefoniczny lub e-mailowy

Klient inicjuje kontakt z nami, wyrażając zainteresowanie naszymi usługami. Podczas rozmowy zbieramy wstępne informacje na temat projektu i potrzeb klienta.

2.

Ocena projektu i doradztwo

Analizujemy szczegóły zapytania ofertowego, oferując profesjonalne doradztwo, aby zapewnić najlepszy rezultat prac.

3.

Przygotowanie oferty

W oparciu o wspólne ustalenia, opracowujemy szczegółową ofertę na usługi wiercenia betonu lub wiercenia betonu zbrojonego (żelazobetonu), uwzględniając zakres prac, kosztorys oraz harmonogram.

4.

Akceptacja oferty przez klienta

Klient ma możliwość przemyślenia naszej propozycji i jej akceptacji, co stanowi zielone światło do dalszych działań.

5.

Planowanie i harmonogramowanie prac

Po akceptacji oferty, ustalamy optymalny harmonogram prac, zgodnie z oczekiwaniami klienta.

6.

Realizacja usługi

Do wykonania zlecenia przystępujemy zgodnie z przyjętym harmonogramem. Przeszkolony zespół specjalistów przystępuje do realizacji zleconych prac, stosując najnowsze techniki wiercenia diamentowego.

7.

Kontrola jakości i akceptacja prac przez klienta

Po zakończeniu prac, klient ma możliwość sprawdzenia i zaakceptowania wykonanych usług wiercenia w betonie. Po nim przystępujemy do sporządzenia protokołu z wykonanych prac.

8.

Wystawienie faktury

Po podpisaniu protokołu odbioru prac, wystawiamy fakturę VAT do opłacenia w ustalonym przez obie strony terminie.

9.

Obsługa posprzedażowa

Po wystawieniu faktury VAT nie urywamy kontaktu. Wręcz przeciwnie – pozostajemy do dyspozycji klienta, oferując wsparcie i porady związane z usługą wiercenia w betonie i betonie zbrojonym.

Dlaczego warto zlecić wiercenie otworów w betonie DW Beta?

Zapewniamy szereg korzyści, które wyróżniają nas na tle konkurencji. Poniżej przedstawiamy kluczowe zalety naszej oferty:

Dzięki zastosowaniu specjalistycznego sprzętu diamentowy od renomowanej firmy HILTI, możemy zagwarantować wyjątkową precyzję, efektywność i niezawodność w realizacji prac. Narzędzia HILTI są bowiem znane ze znakomitej jakości i długiej żywotności, co przekłada się na lepsze efekty wiercenia w betonie.

Nasz zespół tworzą specjaliści z bogatym doświadczeniem oraz niezbędnymi uprawnieniami do obsługi specjalistycznych maszyn diamentowych, wózków widłowych, zwyżek, podnośników, itd. To znacznie zwiększa bezpieczeństwo i efektywność pracy na każdym etapie realizacji zlecenia.

W swojej pracy wykorzystujemy najnowsze technologie w zakresie wiercenia diamentowego, co pozwala na realizację nawet najbardziej wymagających projektów.

Oferujemy kompleksowe usługi, od precyzyjnego cięcia betonu i żelbetu, przez wiercenie otworów techniką diamentową, aż po bardziej skomplikowane prace konstrukcyjne, dostosowując nasze działania do indywidualnych potrzeb klienta.

Znamy aktualnie obowiązujące przepisy budowlane i normy. Przestrzegamy najwyższych standardów bezpieczeństwa pracy, aby zapewnić bezpieczną realizację każdego zlecenia.

Nasza oferta jest elastyczna i dopasowana do indywidualnych potrzeb i oczekiwań inwestorów.

Zapewniamy pełną obsługę i wsparcie na każdym etapie współpracy, od konsultacji i doradztwa technicznego, po realizację i serwis posprzedażowy.

Referencje

Obszar świadczenia usługi

Naszą specjalizacją jest cięcie betonu, cięcie żelbetu i cięcie cegieł techniką diamentową. Usługa jest realizowana na terenie całej Polski, ze szczególnym naciskiem na region Śląska, gdzie znajduje się nasza siedziba.

Dzięki dobrze skomunikowanej lokalizacji naszej firmy, jesteśmy w stanie szybko i efektywnie reagować na potrzeby klientów zarówno z województwa śląskiego, jak i innych regionów Polski.

Wśród miejscowości, w których wykonujemy wiercenie w betonie są takie miasta jak:

 • Białystok
 • Bielsko-Biała
 • Bydgoszcz
 • Chorzów
 • Częstochowa
 • Elbląg
 • Gdańsk
 • Gdynia
 • Gliwice
 • Gorzów Wielkopolski
 • Jaworzno
 • Jelenia Góra
 • Katowice
 • Kielce
 • Kraków
 • Lublin
 • Łódź
 • Olsztyn
 • Opole
 • Poznań
 • Rzeszów
 • Radom
 • Sosnowiec
 • Szczecin
 • Tarnów
 • Toruń
 • Warszawa
 • Wrocław
 • Zakopane
 • Zielona Góra

Cennik wiercenia betonu

Ze względu na specyfikę świadczonej pracy, diamentowe wiercenie betonu lub żelbetu jest wyceniane indywidualnie. 

Tym samym poniższe ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego, są cenami orientacyjnymi i mogą ulec zmianie.

Orientacyjny cennik wiercenia w betonie
Średnica otworu Cena za 1 cmb przewierconej powierzchni
∅ 12 mm 1,80 zł
∅ 14 mm 1,80 zł
∅ 16 mm 1,80 zł
∅ 18 mm 1,80 zł
∅ 20 mm 2,40 zł
∅ 22-32 mm 2,80 zł
∅ 34-40 mm 4,00 zł
∅ 52 mm 5,20 zł
∅ 60 mm 5,40 zł
∅ 70 mm 5,50 zł
∅ 80 mm 5,70 zł
∅ 90 mm 5,80 zł
∅ 100 mm 6,00 zł
∅ 110 mm 6,20 zł
∅ 120 mm 6,30 zł
∅ 130 mm 6,40 zł
∅ 140 mm 6,50 zł
∅ 150 mm 6,60 zł
∅ 160 mm 6,80 zł
∅ 170 mm 7,00 zł
∅ 180 mm 7,50 zł
∅ 200 mm 8,00 zł
∅ 225 mm 9,00 zł
∅ 250 mm 10,00 zł
∅ 300 mm 14,00 zł
∅ 350 mm 16,00 zł
∅ 400 mm 23,00 zł
∅ 450 mm 25,00 zł
∅ 500 mm 30,00 zł
∅ 550 mm 33,00 zł
∅ 600 mm 35,00 zł
∅ 650 mm 50,00 zł
∅ 700 mm 65,00 zł
∅ 750 mm 75,00 zł
∅ 800 mm 80,00 zł
∅ 900 mm 90,00 zł
∅ 1000 mm 100,00 zł
∅ 1100 mm 110,00 zł
∅ 1200 mm 120,00 zł
∅ 1350 mm 135,00 zł

Wybrane realizacje

Sprzęt wykorzystywany do realizacji usługi

Podczas realizacji usługi używamy najwyższej jakości sprzętu firmy HILTI i nie tylko.
Wiercenie otworów cylindrycznych w betonie wykonujemy techniką diamentową przy pomocy wiertnic DD 350 lub DD 500, w zależności od grubości zbrojenia danego materiału, średnicy, a także długości planowanego odwiertu. Są to wysoko wydajne urządzenia przeznaczone do prac na mokro z wykorzystaniem wiertła koronowego i statywu.

Wiertnica diamentowa HILTI DD 350

Wiertnica diamentowa HILTI DD 350 zasilana jest prądem 230 V, co zapewnia szerokie możliwości jej zastosowania w wykonywanych przez nas pracach. Wykorzystywana jest do odwiertów w lekko i średnio zbrojonym żelbecie o zakresie średnic 52–300 mm, jak również w materiałach miękkich, tj. cegła, pustaki itp.

Wiertnica diamentowa HILTI DD 500

HILTI DD 500 to wiertnica diamentowa do dużych obciążeń, z 3-fazowym silnikiem o wysokiej prędkości obrotowej i opcjonalnym modułem automatycznego posuwu, do wiercenia diamentowego ze statywu, w betonie i żelbecie do otworów o średnicach od 82 do 600 mm. Niezawodna przy wierceniu żelbetu średnio i grubo zbrojonego szczególnie przy średnicach powyżej 300 mm. Charakteryzuje się bardzo dużą mocą. Jest niezastąpiona przy wierceniu głębokich otworów, które są naszą specjalnością.

Wiertnica diamentowa EIBENSTOCK ETN 162/3

Do wiercenia otworów w betonie lekko zbrojonym używamy wiertnic ręcznych firmy Eibenstock ETN 162/3 zasilanych prądem 230V. Maszyny te wykorzystujemy również w przypadku cegły oraz innych materiałów miękkich w miejscach z ograniczonym dostępem. Zakres średnic przy wykorzystaniu tych urządzeń to 12–160 mm.

Wiertnica Hydrauliczna DD 750 HY/D-LP 32

Dysponując 14-letnim doświadczeniem w wykorzystaniu techniki diamentowej, wyspecjalizowaliśmy się w wykonywaniu odwiertów o dużych średnicach. Posiadamy zestawy wierteł od 500 do 1350 mm, co pozwala nam przystąpić do realizacji prac w ciągu 24 godzin od otrzymania niemal każdego zlecenia. Wykorzystujemy przy tym wysokiej jakości Wiertnicę Hydrauliczną DD-750 HY/D-LP 32 (wymagane zabezpieczenie 63 A). Urządzenie to wyróżnia wysoka wydajność i moc, dzięki czemu jesteśmy w stanie wykonywać odwierty nawet o największych średnicach.

Zakres pracy urządzeń do wiercenia
Urządzenie Zakres średnicy Standardowa długość wiercenia
Wiertnica ETN 162/3 12 – 160 mm 450 mm
Wiertnica HILTI DD 350 52 - 300 mm 450 mm
Wiertnica HILTI DD 500 80 - 650 mm 450 mm
Wiertnica HILTI DD 750 500 - 1350 mm 450 mm

Kiedy usługa nie może być zrealizowana?

Wiercenie betonu na mokro techniką diamentową pozwala wykonywanie otworów praktycznie w dowolnym miejscu i zakresie. Nie podejmujemy się jednak wszystkich prac. Dbamy o bezpieczeństwo swoje i osób trzecich, dlatego jeśli miejsce świadczenia usługi charakteryzuje wysokie ryzyko uszkodzenia konstrukcji lub inne niesprzyjające bezpieczeństwu okoliczności, nie podejmujemy się zlecenia.

Informujemy jednak inwestora o tym fakcie już na etapie pierwszego kontaktu.

Warunki techniczne

Wiercenie w betonie techniką diamentową wymaga stałego dostępu do bieżącej wody oraz prądu elektrycznego o odpowiednim zabezpieczeniu. Do pojęcia prac niezbędne jest również określenie osi wiercenia dla otworów w betonie w przewidzianym projekcie. 

W razie braku dostępu do prądu lub bieżącej wody, po wcześniejszym ustaleniu, jesteśmy w stanie zapewnić agregaty prądotwórcze, zbiorniki z wodą i wszystkie inne akcesoria niezbędne do wykonania zlecenia.

FAQ - pytania i odpowiedzi

Zarówno usługa wiercenia betonu, jak i usługa wiercenia żelbetu (czyli betonu zbrojonego) techniką diamentową stanowią nowoczesne rozwiązanie coraz częściej wykorzystywane w branży budowlanej. Diamentowe wiercenie betonu na mokro to sposób na wykonanie otworów w betonie bezpiecznie i szybciej niż w przypadku wiercenia w betonie na sucho.

Wykorzystując profesjonalne narzędzia diamentowe mamy możliwość wiercenia otworów w nawet najbardziej wytrzymałych materiałach, minimalizując wpływ odwiertu na otoczenie. Co więcej, wiercenie otworów w betonie odbywa się bez udaru, wstrząsów i drgań, dzięki czemu realizacja usługi nie wymaga zamykania przestrzeni i jest bezpieczna dla ich użytkowników.

Każde zapytanie dotyczące naszej usługi wiercenia w betonie przy zastosowaniu techniki diamentowej jest wyceniane indywidualnie. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie dopasować się do potrzeb i oczekiwań naszych klientów. Możemy jednak zapewnić, że koszt usługi wiercenia w betonie zrealizowany przez DW Beta z pewnością miło Cię zaskoczy.

Staramy się reagować błyskawicznie na potrzeby naszych klientów. Przeważnie od pierwszego kontaktu z nami, po przystąpienie do realizacji wystarczą 24 godziny.

Tak. Oferujemy wiercenie w betonie na mokro, dzięki czemu podczas wiercenia otworów nie unosi się kurz i pył.

Tak, technika diamentowa umożliwia cięcie betonu i żelbetu (żelazobetonu, betonu zbrojonego). Co więcej, mamy w tym zakresie pokaźne doświadczenie!

Kontakt

Jesteś zainteresowany wierceniem betonu lub wierceniem żelbetu? Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt ze specjalistą

Dariusz Wierzba
właściciel firmy